Сънс завършват с резултат 23-4, победиха Кингс със 119-117 при наказателни удари на Дюрант. Алън изравни резултата на отбора с 9 3s
AP News | 2024-01-17 | 07:01:48

ФЕНИКС (AP) — Кевин Дюрант направи две наказателни удара с оставащи 1,8 секунди и Финикс Сънс организираха яростно завръщане, за да победят Сакраменто Кингс със 119-117 във вторник вечер.

Грейсън Алън изравни рекорда на франчайза с девет тройки и вкара 29 точки за Слънцата, които изоставаха със 113-96, преди да затворят мача със серия 23-4. Дюрант завърши с 27 точки.

Девин Букър имаше 16 точки и 11 асистенции, Брадли Бийл отбеляза 13 точки, а Юсуф Нуркич имаше 10 точки и 15 борби за Финикс.

Кралете водеха с цели 22 точки, но Дюрант предизвика завръщане с чифт тройки в четвъртата четвърт. По-късно Ерик Гордън направи последователни тройки, за да изравни резултата до 115. Той вкара 13 точки от пейката.

Наказателни удари на Дюрант 30 секунди до края дадоха на Слънцата преднина от 117-115, първата им откакто беше 3-2. Де’Аарън Фокс, който бе лидер сред всички реализатори с 33 точки, изравни със скок 19 секунди преди края. Но след това фаулира Дюрант, който се опитваше да скочи на дължина. След неговите наказателни удари ударът на Кралете в последната секунда беше дълъг.

Домантас Сабонис записа своя 11-и трипъл-дабъл за сезона с 21 точки, 12 борби и 11 асистенции. Това беше неговият 23-и пореден мач с двуцифрен резултат в поне две от колоните и неговият най-висок в лигата 36-и дабъл-дабъл за сезона.

Кийгън Мъри отбеляза 18 точки, Саша Везенков имаше 14, а Малик Монк завърши с 13 точки и осем асистенции за Сакраменто, който загуби три поредни.